Громадська Рада при Дарницькій РДА

Стаття 133 Конституції України вказує на райони в містах як на елемент адміністративно-територіального устрою держави (окрему адміністративно-територіальну одиницю в Україні). Водночас в статті 140 Конституції України зазначено, що «питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад».
Столиця України – місто Київ завжди мала особливий статус, і до вересня 2010 року відповідно до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» (в редакції від 15.01.1999) у м. Києві, в обов’язковому порядку, діяли районні в м. Києві ради. 7 вересня 2010 року Верховна Рада України внесла зміни до цього Закону, якими Київраді було надано право на створення (нестворення) районних рад у Києві.
9 вересня 2010 року Київська міська рада прийняла Рішення №7/4819 згідно з яким припинила з 31 жовтня 2010 року шляхом ліквідації районні в місті Києві ради: Голосіївську, Дарницьку, Деснянську, Дніпровську, Оболонську, Печерську, Подільську, Святошинську, Солом’янську, Шевченківську райради, а також їхні виконавчі органи – відповідні районні державні адміністрації. Із 31 жовтня 2010 року в Києві були утворені районні державні адміністрації, підпорядковані Київській міській державній адміністрації: Голосіївська, Дарницька, Деснянська, Дніпровська, Оболонська, Печерська, Подільська, Святошинська, Солом’янська та Шевченківська.
Починаючи з цього часу кияни фактично втратили вплив на управління владою у районах міста.
Незважаючи на це, механізм для висловлення думки громадськості владним органам, в тому числі – районним у м. Києві державним адміністраціям, є.
3 листопада 2010 року з метою забезпечення громадянам права на участь у роботі державних органів була прийнята Постанова Кабінету міністрів України №996. Відповідно до цієї Постанови при кожному центральному органі виконавчої влади, обласних та районних державних адміністраціях створенні – Громадські ради. Основними завданнями Громадських рад є:
• створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
• здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади;
• сприяння врахуванню органом виконавчої влади громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
Ротація членів Громадських рад відбувається кожні два роки.
З початку дії Постанови КМУ №996, переобраний вже другий склад Громадських рад. На даний час відповідні Громадські ради існують при кожній районній в м. Києві державній адміністрації.
Однак діяльність цих Громадських рад при райдержадміністраціях у м. Києві малоефективна. Окрім не поінформованості киян про можливість роботи у Громадських радах, існує велика проблема коли районні чиновники створюють «кишенькові» Громадські ради. До участі в установчих зборах по створенню Громадських рад, як правило, допускаються організації, діяльність яких так чи інше пов’язана із районними адміністраціями: профспілкові комітети комунальних підприємств, ветеранські та чорнобильські організації, що отримують кошти із бюджету та організації, членами яких записують співробітників РДА. Громадські ради при районних у м. Києві державних адміністраціях, на сьогодні, є абсолютно закритими від киян об’єднаннями, та створенні лише на виконання постанови КМУ.
Виходячи із вищезазначеного можна констатувати, що механізм, відповідно до якого, громадськість Києва, теоретично, могла би мати важелі впливу на районну владу з метою захисту своїх прав та інтересів зневільований. Громадські ради існують, але ніхто цього не помічає. Створені таки умови, при яких «громадськість» всім задоволена.
Відповідно до п.2 ст.7 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», в редакції від 2010 року «Рішення … Київської міської ради щодо утворення (неутворення) районних рад повинні бути прийняті до дня чергових виборів». За рішення про ліквідацію райрад у м. Києві свого часу проголосували 95 депутатів нинішньої Київради. Враховуючи спроби подовжити діяльність Київської міської ради до 2015 року, можливість відновлення районних рад у м. Києві, скориш за все, з’явиться тільки після обрання нового складу Київради у 2015 році, тобто, згідно із чинним законодавством, райради запрацюють не раніше 2020 року.
Не зважаючи на недосконалість Постанови Кабміну, участь у роботі Громадських рад необхідна, іншого законного шляху участі киян в управлінні районами на даний час не існує.
З метою створення умов при яких районні в м. Києві державні адміністрації будуть враховувати у своїй діяльності думку громадськості Благодійна організація «Фонд підтримки муніципальних ініціатив», в якості Інституту Громадянського суспільства 19 лютого 2013 року прийняла участь в Установчих Зборах по формуванню Громадської Ради при Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації.

Представник Фонду – Сінцов Геннадій Львович, обраний Заступником Голови Громадської Ради при Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації.

На нашому сайті можна буде розміщуватися інформація про діяльність Громадської Ради при Дарницькій РДА.

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.